Ślepy los. 3


Życie wiedzie nas różnymi drogami a los jest nieodłączną częścią życia. Potrafi być łaskawy ale też i okrutny. Nagradzać nas, choć niczego nie dokonaliśmy i karać choć na to nie zasłużyliśmy. Najgorsze jest to, że właściwie nie mamy na to żadnego wpływu. Wydaje nam się, że podejmujemy decyzje i sami kierujemy swoim życiem, że jesteśmy jego panami. Ale czy tak jest w rzeczywistości? Osobiście uważam, że los ma zawsze decydujące słowo. I tak naprawdę to on kieruje naszym życiem. My mu czasami tylko w tym pomagamy.

Najczęściej wydaje nam się, że życie jest przewidywalne, że doskonale wiemy co będziemy robić w następnej godzine. Ale i z tym trudno się zgodzić. Tak naprawdę gówno wiemy. Tylko, że nigdy się nad tym nie zastanawiamy bo to jest dla nas nie do przyjęcia. Ten prosty fakt. Nie znamy dnia ani godziny.


3 komentarzy do “Ślepy los.

 • bezlud

  Raczej nie zgodzę się z tym co napisałeś o tym, że los kieruje naszym życie. Jestem zdania, że to co się zdarza nie jest niczym z góry podyktowane. Codziennie dokonujmy wyborów i to bezpośrednio od nich zależy co sie zdarzy i jakie będą następstwa naszego czynu czy decyzji. Jeśli chodzi o to co się stało ze mną do tej pory to nie zawdzięczam lub nie mam tego za złe losowi tylko wyłącznie sobie. I to nawet nie chodzi o egoizm czy zapatrzenie w siebie i poczuwanie się do dokonywania wielkich rzeczy. Chodzi mi tylko o to, żeby mieć świadomość, że to w jaki sposób w danym momencie postąpisz ma bezpośredni i wyłączny wpływ na skutek. Generalnie „jak sobie pościelesz tak sie wyśpisz”.
  Kiedyś byłem skłonny wierzyć na jakiś wpływ losu czy Boga na to co sie dzieje. Dzisiaj myślę inaczej. Zdecydowanie inaczej…
  A może po prostu łatwiej mi to sobie w ten sposób tłumaczyć… może

 • kood

  Ja osobiście nie uważam aby los miał decydujące słowo. Myślę że decydujące słowo należy do nas i tylko od nas zależy na ile ślepy los będzie kierował za nas naszym życiem i jak duży będzie miał na nie wpływ. Zgadzam się z tym że nie wszystko zależy od nas.

 • Dzikuska

  Prawda jest taka..to my sami podejmujemy wszelkie decyzje i czynimy kroki z nimi zwiazane.Ponosimy także ich konsekwencje.W pewnych chwilach kierujemy sie instynktem a w innych szaleństwem….Bóg. fuks,los,Budda, szczęśliwy szybki numerek…..to wszystko po to aby kiedyś można było na kogoś lub coś zrzucić winę.

Komentarze są wyłączone.